Jesteś offline. Strona może nie działać poprawnie.
back

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie

Z myślą o mieszkańcach

O nas

Tradycje krakowskiej komunikacji miejskiej sięgają 1875 roku. Od samego początku dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie najważniejszym zadaniem jest zapewnienie pasażerom bezpiecznej i komfortowej podróży. Dzięki licznym inwestycjom, które realizuje krakowski przewoźnik, krakowianie i turyści mają do dyspozycji nowoczesny, wygodny i ekologiczny tabor.

Przyjazne dla środowiska

Autobusy MPK SA stają się coraz bardziej przyjazne dla środowiska. Już obecnie wszystkie autobusy kursujące w Krakowie są wyposażone w silniki spełniające co najmniej europejską normę Euro 5, w tym są również autobusy hybrydowe i elektryczne. Wkrótce liczba pojazdów bezemisyjnych może się powiększyć, bo krakowski przewoźnik walczy o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej zakupu 50 autobusów przegubowych elektrycznych.

Nowoczesny tabor tramwajowy

MPK SA kontynuuje także zakup nowoczesnego taboru tramwajowego. W 2018 roku została podpisana umowa na dostawę 50 nowych, ponad 30-metrowych tramwajów, które zostaną dostarczone w 2020 roku. A to nie koniec, bo w 2019 roku planowane jest zamówienie kolejnych niskopodłogowych, przegubowych wagonów tramwajowych.

Zajęcia i warsztaty dla najmłodszych

MPK SA stara się także docierać do najmłodszych pasażerów. Dla uczniów z krakowskich szkół podstawowych w zajezdni tramwajowej MPK SA w Krakowie prowadzone są zajęcia i warsztaty w ramach Akademii Młodego Krakowianina. Projekt ma na celu edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa, a także w tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Ma też kształtować wśród najmłodszych postawy prospołeczne i proekologiczne.

Liczne certyfikaty

Najwyższą jakość usług świadczonych przez MPK SA potwierdzają liczne certyfikaty. MPK SA w Krakowie od 18 lat nieprzerwanie zdobywa certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play. Magazyn Forbes w 2009 roku uznał krakowską komunikację za jedną z 10 najlepszych na świecie. W grudniu 2016 roku MPK SA otrzymało certyfikat „Miejsce przyjazne seniorom” za wprowadzone udogodnienia dla osób starszych w krakowskim taborze, a przede wszystkim za niską podłogę ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie.

Aby zainstalować aplikację, kliknij
share a następnie "Do ekranu początk."